להתיידד עם "המפלצת" – כיצד להתגבר על פחדים? | רונית גולדברג

26 מרץ 2016
    כאשר בני היה בן 3 בערך, החלו לפקוד אותו פחדים מידי לילה, בעת ההליכה לישון. כשניסיתי להבין את מקור הפחד, הוא סיפר מבועת שיש בחדרו מפלצת נוראית המסתתרת מתחת למיטתו. אחיו המבוגר ממנו במספר שנים ניסה להוכיח לו שהוא טועה והציע לו להציץ איתו מתחת למיטה ולהיווכח בעצמו שאין שם כלום, אך הקטן בשלו. הוא אף הסביר לנו ש" כשאתם מסתכלים המפלצת... Continue reading »

מעבדות לחרות – שחרור מהרגלים שליליים

09 אפר 2014
האם יש לכם הרגלים לא רצויים שאתם מתקשים להשתחרר מהם, או התנהגויות בעייתיות שחוזרות על עצמן? במקרים מסוימים ההרגלים השליליים הללו עלולים להפוך להתמכרות (עישון, צפייה בטלוויזיה, משחקי מחשב וכד'), שאנו מתקשים להתגבר עליה. אנו אמנם מבטיחים לעצמנו שניפטר מההרגל הרע אחת ולתמיד, אך בפועל אנו מוצאים את עצמנו חוזרים עליו שוב ושוב באופן אוטומטי, כל פעם מחדש. לעיתים התחושה היא, שההרגל הוא ששולט... Continue reading »

הורים כמנהיגים – הורות חיובית לפי גישת ה-NLP

22 מרץ 2014
האם קרה לכם אי פעם שאבדתם את העשתונות וצרחתם על הילד שלכם, ומייד כשנרגעתם הצטערתם ושפטתם את עצמכם על כך בחומרה? האם קרה לכם שבזמן היותכם עייפים ומותשים נתקלתם בסירוב והתנגדות מצד הילד, והגבתם כלפיו בצורה המנוגדת למשנתכם החינוכית? פעמים רבות אני פוגשת בסדנאות ובקורסים, שאני מנחה, הורים נאורים, אוהבים ובעלי עקרונות חינוכיים, שמלינים על הקושי שלהם להתנהל בסבלנות עם ילדיהם, במיוחד בעתות של... Continue reading »

מרשם לנס: איך לחולל נס רפואי?

08 דצמ 2013
המאמר מתבסס על סיכומי ורשמי מסדנא בהנחיית כריס וטים הולבום  בכנס NLP בלונדון בנובמבר 2013 נכתב ע"י רונית גולדברג במסגרת כנס ה-NLP  העולמי שהתקיים בלונדון בחודש נובמבר האחרון, זכיתי להשתתף בסדנא מעוררת השראה, בהנחיית כריס וטים הולבום, שעסקה בריפוי לפי גישת ה-NLP . בסדנא זו הציגו טים וכריס הנפלאים, (שהם זוג נשוי), את תהליך העבודה שלהם עם אנשים החולים בסרטן. כריס סיפרה שביוני 2012... Continue reading »

מדחיינות למוטיבציה

20 אוק 2013
כמה פעמים אתם מוצאים את עצמכם דוחים שוב ושוב משימה שאתם צריכים או אפילו רוצים לעשותה, עד שהזמן מתחיל לדחוק ואין ברירה? האם אתם שואלים את עצמכם מדוע זה קורה לכם? כאשר אנשים מצהירים שהם צריכים/רוצים לעשות דבר מה, אך אינם עושים את הנדרש להשיגו, אנו מכנים את התופעה "בעיית מוטיבציה". מוטיבציה, המוגדרת בעברית כ"הנעה", היא מכלול התהליכים אשר מעוררים ומכוונים את ההתנהגות האנושית... Continue reading »

 
מכללת מטרות NLP

מכללת מטרות NLP