סדנאות והשתלמויות

 

קורס יסודות ה-CBT: כאשר ה-NLP פוגש את ה-CBT

 

תיאור: ה-CBT מתבסס על טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, קורס זה הינו גישה טיפולית מקובלת הזוכה להצלחה רבה בשל היותה שיטתית וממוקדת.

מכיוון שגישת ה-NLP נשענת על רבים מעקרונותיה של הגישה הקוגניטיבית-התנהגותית, לא פעם אנשים תוהים על ההבדלים ביניהן ועל עדיפותה של זו על פני האחרת.

בקורס זה נתוודע לעקרונותיה של הגישה הקוגניטיבית-התנהגותית ולרקע התאורטי שלה, וכן למודלים העיקריים בתחום.

 

תכני הקורס:

 

  • מפגש 1 – למדת על מהו CBT?, מאפייני הטיפול, מושגי יסוד של מודל הלמידה החברתית, מושגי יסוד ואסכולות עיקריות ב-CBT.
  •  

  • מפגש 2 – התניה קלאסית והתניה אופרנטית, המודל של אהרון בק והמודל של אלברט אליס, תהליך ההתערבות, ניהול יומן מחשבות, סוגים של ליקויי חשיבה (וירוסים חשיבתיים).
  •  

  • מפגש 3 – תשאול סוקרטי, אתגור מחשבות ואמונות, ניתוח יומן מחשבות, שחרור ממחשבות לא רציונליות לפי גישתו של אלברט אליס, הבניה קוגניטיבית
  •  

  • מפגש 4 – 3 סוגים של טכניקות הרפיה, טכניקות CBT: חסימת מחשבות, הצפה, הקהייה שיטתית, דמיון מודרך
  •  

  • מפגש 5 – הצגת מקרה וניתוחו, התנסות בבניית תוכנית טיפול מלאה

   

  לפרטים נוספים חייגו: 054-2798000 / 09-7669029 או באמצעות האימייל

   

  למי מתאים הקורס

  הקורס מתאים לכל מי שעוסק בתחום הטיפול/פסיכולוגי או לכל מי שמעוניין להעשיר את עצמו בידע אשר יכל לתרום לכל אחד ואחד.

  שחרור אמונות מגבילות

   

  תיאור: בסדנא זו נבין לעומק את הדינמיקה של האמונות ונתוודע לטכניקות אפקטיביות המסייעות לשחרר אמונות מגבילות המונעות מאתנו להשיג את ה- outcome שלנו. נלמד מהן אמונות, כיצד נוצרות אמונות ומהו המבנה שלהן. נתוודע לסוגים שונים של אמונות ולמאפיינים שלהן, ונתנסה בטכניקות NLP מגוונות לשחרור אמונות מגבילות (נוספות על אלו שנלמדו בקורסי ההסמכה).

   

  טיפול בחרדות

   

  תיאור: במסגרת הסדנא נתוודע לדינמיקה של תופעות חרדה, ונבין את האסטרטגיות המנטליות שבאמצעותן אנשים יוצרים התקפי חרדה. נלמד לזהות את הסימפטומים של החרדות ואת אתגרי הטיפול בהן. נלמד את שלבי תהליך הטיפול בחרדות ונתנסה במספר טכניקות וכלים של NLP לטיפול במצבי חרדה.

   

  התמודדות עם טראומות ואובדן

   

  תיאור: במסגרת הסדנא נלמד את עקרונות הטיפול בטראומות לפי גישת ה-NLP. נלמד כיצד למנוע את חשיפת המונחה לרגשות הקשים הנלווים לטראומה, באמצעות הקפדה על שימוש ב"אמצעי בטיחות" בתהליך ההתערבות. נתוודע לדינמיקה של תהליכי אבל ואובדן ונלמד טכניקות NLP ספציפיות המתאימות לטיפול במצבים אלה.

   

  התמודדות עם קונפליקטים פנימיים

   

  תיאור: בסדנא זו נבין לעומק כיצד נוצר קונפליקט פנימי הנמצא בבסיסה של כל בעיה התנהגותית או בריאותית, ונלמד טכניקות ספציפיות לאינטגרציה של קונפליקט פנימי (נוספות לאלו שנלמדו במסגרת קורסי ההסמכה).

   

  ניהול קונפליקטים ומו"מ

   

  תיאור: סדנא זו משלבת טכניקות לניהול קונפליקטים עם טכניקות מגוונות מתחום המו"מ. במסגרת הסדנא נלמד לזהות את סגנון ניהול הקונפליקטים האישי שלנו ונדון באפקטיביות של כל סגנון בהקשרים שונים. בנוסף, נתוודע לעקרונות המו"מ, נלמד לזהות "משחקי מו"מ", נקיים סימולציות ונתנסה באסטרטגיות לניהול מו"מ אפקטיבי כולל שימוש בטכניקות שפה להתמודדות עם התנגדויות נפוצות במו"מ ויצירת הסכמות.

   

  מודל המכירות של NLP

   

  תיאור: בסדנא זו נתוודע למודל המכירות בן חמשת השלבים ונלמד להתמודד עם התנגדויות בתהליך המכירה. מכיוון שכל חיינו אנו עוסקים ב"מכירה" כלשהי (של מוצר, שירות, רעיון או של עצמנו), הסדנא מתאימה לכל אדם בכלל, ולמי שעוסק בתחום המכירות בפרט.

   

  שפת ההשפעה

   

  תיאור: בסדנא זו נלמד לזהות טיפוסים עפ"י הפרופילים שלהם (אדמה, אש, אוויר ומים), נבין כיצד הם חושבים ומתנהגים, וכיצד הם מגיבים למצב נתון, באופן שיאפשר לנו לקרוא אותם כספר פתוח ולדבר אליהם ב"שפתם". בנוסף נלמד טכניקות מתקדמות של דפוסי שפה וכיצד לשלב סוגסטיות בעלות עוצמה במהלך שיחת חולין רגילה לצורך יצירת השפעה.

   

  מסע הגיבור

   

  תיאור: מסע הגיבור הינו תהליך של טרנספורמציה, הרלוונטי במיוחד לתחום האימון. התהליך שפותח ע"י רוברט דילטס וסטיבן גיליגן, מנחה מסע של גילוי עצמי שבמהלכו נבחנת השאלה: "איך אני יכול לחיות חיים בעלי משמעות ובעלי עומק?".

   

  התפישה היא שלכל אחד מאתנו יש ייעוד כלשהו בחייו, אך לא כולם מקשיבים ל"קול הקורא". זיהוי "הקריאה" והיענות לה, מאפשר לנו לעלות על מסלול של למידות וטרנספורמציה, שמקשר אותנו אל הרוחניות שלנו, משנה את אמונותינו המגבילות והרגלינו השליליים, מרפא פצעים רגשיים וסימפטומים פיזיים, משפר את הדימוי העצמי ואת האהבה העצמית שלנו.

   

  ההתמודדות עם האתגרים הבלתי נמנעים לאורך הדרך מאלצת אותנו לחשוב ולפתח דרכים חדשות ולצאת מאזור הנוחות שלנו. במסגרת הסדנא נלמד להנחות תהליך זה דרך מעבר בין השלבים השונים במסע הגיבור, ותוך כדי התנסות עצמית חווייתית ומעצימה.

   

  מודל הפנורמות החברתיות

   

  תיאור: מודל הפנורמות החברתיות שפותח ע"י לוקאס דרקס, מסביר כיצד אנו מייצגים אנשים שונים במרחב המנטאלי שלנו. לייצוג זה יש משמעות רבה לגבי יחסינו החברתיים. הטענה העומדת בבסיס המודל היא שהמיקום של אדם מסוים במרחב המנטאלי שלנו מעיד על איכות יחסינו איתו, ואם ברצוננו להשפיע על רגשותינו כלפי אנשים ולשנות מערכות יחסים, ניתן לעשות זאת באמצעות שינוי מיקומם בדמיוננו.

   

  בסדנא זו נתוודע לעקרונותיו של מודל הפנורמות החברתיות ונתנסה בטכניקות העבודה שהוא מציע. נלמד טכניקות המסייעות לטיפול בנושאים של מודעות עצמית, התמודדות עם דמויות סמכות, יחסים עם קבוצות, יחסים משפחתיים ועוד.

   

  אסטרטגיות של גאונים

   

  תיאור: סדנא זו מתבססת על עבודתו של רוברט דילטס שעשה מודלינג לגאונים יוצאי דופן, ודגם את אסטרטגיות המצוינות שלהם. בסדנא נדון בשאלה מהי גאונות והאם כל אחד מאתנו יכול להיות גאון?

   

  אז התשובה שלנו היא שנתוודע ל"מצב הגאון" שלנו, ולדרכים להתחבר אליו, וכן נלמד את אסטרטגיות המצוינות של גאונים כמו מוצארט, ליאונרדו דה וינצ'י, מילטון אריקסון, גריגורי בייטסון, וולט דיסני ואפילו של שרלוק הולמס, אשר נדגמו ע"י רוברט דילטס. זוהי סדנא מרתקת הכוללת התנסות באסטרטגיות השונות.

   

  NLP בקבוצות

   

  תיאור: בסדנא זו נלמד כיצד ליישם את טכניקות ה-NLP השונות במסגרת קבוצתית, ולהפעילן על קבוצה שלמה. כמו כן נלמד כיצד ליצור תוכן באופן שירתק את הקבוצה, כיצד ליצור קשר רגשי חזק עם הקהל, כיצד לבנות סמכות ושליטה בקבוצה וכיצד להשתמש בשפת ההשפעה באופן שיניע את המשתתפים בכיוון הרצוי.

   

  עבודה עם מטאפורות

   

  תיאור: מטאפורות הינן דימויים שמייצגים אוסף של אמונות ותפישות לא מודעות. כאשר חוקרים את המטאפורה לעומקה נחשפים תכנים לא מודעים שמביאים לתובנות מדהימות. המטאפורה הינה דרכו של הלא מודע לבטא את החוויה הפנימית וכאשר היא משתנה, אף החוויה משתנה.

   

  הסדנא תוקדש לעבודה עם המטאפורות של המונחה, חקירתן ופיתוחן, תוך התנסות בטכניקות של "השפה הנקייה" ובטכניקות הלקוחות מ"מטאפורות של תנועה", מודל חדשני שפותח ע"י אנדרו אוסטין. זוהי סדנא מרתקת שתסייע לכם להבין לעומק את המטאפורות שאתם משתמשים בהן וללמוד ליצור שינוי משמעותי אצל המונחה.

   

  קורס דמיון מודרך

   

  תיאור: בכוחו של הדמיון לשנות רגשות, מחשבות והתנהגויות שליליות, להפסיק הרגלים בעייתיים, לשפר יכולות בתחומים שונים, להגביר את החוסן הנפשי והפיזי, לסייע בהשגת יעדים ועוד… היכולת לשלוט בפעולת הדמיון האוטומטית ולרתום אותה במודע ובמכוון לתועלתנו, הופכת את הדמיון המודרך לכלי רב עוצמה המאפשר לחולל שינוי ולשפר את איכות חיינו. טכניקות הדמיון המודרך משתלבות היטב עם טכניקות NLP ועם שיטות טיפול קצר מועד אחרות, ויוצרות מארג שלם המעשיר את תהליכי האימון והטיפול.

   

  מסגרת הקורס נתנסה בטכניקות הרפיה שונות, ונעמוד על ההבדלים ביניהן תוך שימת דגש על דמיון מודרך אריקסוניאני. נלמד להנחות תהליכי דמיון ליצירת מקום בטוח ודמות מדריך פנימי, ונתנסה בתהליכי עבודה עם הילד הפנימי ובפיתוח מטאפורות. בנוסף נלמד מהם הכללים לכתיבת טקסטים לדמיון מודרך בנושא ספציפי, במטרה לבנות תהליכים של דמיון מודרך המותאמים לצרכיו האישיים של המונחה.

   

  טכניקות מבוססות קו זמן

   

  תיאור: תרפיית קו הזמן שפותחה ע"י טד ג'יימס הינה תהליך מובנה ושיטתי של טיפול חד פעמי הנמשך 6-8 שעות, שמטרתו לסייע למונחה להיפטר מבעיות שהוא סוחב מהעבר (רגשות שליליים ואמונות מגבילות), כדי ליצור את העתיד שהוא רוצה.
  על בסיס תרפיית קו הזמן פותחו טכניקות מבוססות קו זמן. במסגרת סדנא זו נלמד לבצע פריצת דרך, באמצעות טכניקות מבוססות קו זמן, שמטרתן ליצור שינויים עוצמתיים וטוטאליים.

   

  תהליך זה מתבצע במפגש חד פעמי אינטנסיבי הנמשך כ-6 שעות, ותוצאותיו מידיות ועוצמתיות. טיפול זה מתאים לאנשים הרוצים ליצור הצלחה בתחום מסוים (או יותר) בחייהם, אך משום מה חשים "תקועים" ואינם מצליחים להשיג את מטרותיהם. נלמד כיצד להפיק קו זמן ולהשתמש בו כדי להיפטר מפחדים, טראומות, חרדות, רגשות שליליים, אמונות מגבילות, דפוסי התנהגות בעייתיים ומחסומים המלווים אותנו לאורך שנים ויוצרים תקיעות בחיינו.

   

  דרך עבודה עם הלא מודע, נלמד להשתחרר ממשקעי העבר שחוסמים אותו ומונעים מאתנו להשיג את מטרותינו, ולנוע אל העתיד הנחשק. הסדנא הינה חווייתית, והמשתתפים מתנסים בתהליך בעצמם תוך כדי הלמידה.

   

  צרו קשר לקבלת פרטים נוספים

   

  בלחיצה מניידים תועבר ישירות לחייגן