איך לאהוב את עצמי יותר?

איך לאהוב את עצמי יותר

לכולנו יש את היכולת לאהוב את עצמנו, בהמון דרכים שונות וייחודיות… אלא שלא כולנו משתמשים בתבונה ביכולת הזאת! מכיוון ש"האנרגיה זורמת לכיוון שבו תשומת הלב מתמקדת", ככל שאנו מתמקדים בחולשותינו ובדברים שאיננו מרוצים מהם ביחס לעצמנו, כן נמשיך לחפש עדויות והוכחות שיצדיקו את האמונות הללו, ובאופן לא מודע נשמיט את כל "עדויות הנגד", הסותרות את האמונות האלו.
כך, לאורך זמן, האמונות שלנו ביחס לעצמנו, מתקפות את עצמן שוב ושוב, עד שהן הופכות ל"מציאות" שמנהלת אותנו בחיי היומיום. כשתפישת המציאות היא כזו, המשימה להשתנות הופכת להיות מאתגרת יותר ויותר.

לעומת זאת, כשאנשים מתאמנים באהבה עצמית ומתחילים לקבל את עצמם, רוב רגשות הכעס והלחץ משתחררים, והלחץ להשתנות מתחלף בתהליך של התפתחות, צמיחה וגדילה.
כל אדם ראוי לאהבה, ועל מנת שנוכל להעניק אהבה לאחרים באופן הטהור ביותר, עלינו לאהוב, קודם כל ולפני הכל, את עצמנו. כשאתם אוהבים את עצמכם זו אהבה שאינה תלויה בדבר, אהבה שאתם המקור לה, משאב שנמצא בשליטתכם הבלעדית. כפי שאומרת לוסיל בול: "קודם כל תאהב את עצמך, ואז כל היתר יסתדר מעצמו!".

אמנם ניסיונות העבר והתמודדויות ההווה משפיעים על מי שאתם היום, אך לא בהכרח צריכים להשפיע על מי שאתם יכולים להיות. הבשורה הטובה היא שאתם יכולים לבחור לשנות את המסלול שעליו צעדתם עד כה!

הזהות שלכם היא תוצר של מחשבותיכם והתנהגויותיכם, ובסופו של דבר – מעשיכם הם שמגדירים את מי שאתם! שינוי של מחשבותיכם ומעשיכם – משמעותו שינוי של עצמכם!

להלן 6 דרכים שבהן תוכלו להתחיל להתאמן באהבה עצמית:

העמידו פנים – התנהגו "כאילו" אתם כבר רוחשים כלפי עצמכם אהבה עצמית…

חשבו על מישהו שמהווה עבורכם מודל לאדם שמעריך את עצמו ומתייחס אל עצמו בכבוד.
התבוננו בתשומת לב בשפת הגוף שלו, הבחינו באופן שבו הוא מתנועע, הקשיבו לצורת הדיבור שלו, לווליום, לאינטונציה… דמיינו שאתם נכנסים לנעליו ומתנהגים בדיוק כמוהו.
כשאתם מעמידים פנים שאתם הופכים להיות אותו אדם, שימו לב: איך שינוי הפיזיולוגיה משפיע על הרגשתכם הפנימית? יש סנכרון בין רגש לבין שפת גוף, ולכן ברגע ששפת הגוף מותאמת לחוויה של אהבה עצמית, גם ההרגשה הפנימית משתנה בהתאם.
אתם מוזמנים להתאמן בזה ולהיווכח בעצמכם! ברגע שתתאמנו בכך מספיק פעמים, המוח יזהה את החוויה כמשהו מוכר, ויהיה לכם הרבה יותר קל לשחזר אותה.

השקיעו בעצמכם! 

ההשקעה הטובה ביותר היא בעצמכם. כשאתם משקיעים בעצמכם, לא רק אתם נהנים מפירות ההשקעה, אלא גם סביבתכם. כשאתם מזניחים את עצמכם, עסוקים רוב הזמן במתן מענה לצרכי האחרים, מגיבים לדרישות הסביבה 24/7, באופן טבעי אתם חווים שחיקה.
לא רק שהשחיקה מחלישה אתכם ומרוקנת את משאביכם, אלא שכתוצאה ממנה פוחתת גם יכולת הנתינה שלכם לאחרים. כשאנחנו מרוקנים מבפנים אנו נוטים להיות יותר קצרי רוח וחסרי סבלנות כלפי הסביבה, וכתוצאה מכך עלולים לחוות רגשות אשמה על תגובותינו, מה שמגביר את הפגיעה בערך העצמי.
לפיכך, עליכם להקפיד על זמן איכות עם עצמכם! הקצו זמן שבועי לדברים שאתם אוהבים ונהנים לעשות (בילוי עם חברים, בילוי בטבע, קריאה, טיפוח אישי, קורס…), ועשו אותם! ברגע שאתם מטעינים את הסוללה הפנימית שלכם, אתם מרגישים טוב יותר עם עצמכם, אתם חביבים יותר כלפי אחרים, ואהבתכם כלפי עצמכם משתפרת בהתאם.

עזרו לאחרים!

כשאנחנו עושים משהו למען מישהו אחר, ולו גם משהו פעוט, זה נותן לנו תחושה של סיפוק ובאופן אוטומטי הדבר ממלא אותנו בתחושת ערך.
ככל שתעזרו לאחרים (גם פעולות פשוטות מאוד של עזרה, כמו לסייע לילד זר לחצות כביש בבטחה), כך תחוו תחושת משמעות שתלך ותתרחב ככל שתרבו בכך.
היו משמעותיים עבור אחרים! תחושת משמעות משפיעה ישירות על הערך העצמי ומעצימה אותו, וכך אוטומטית אתם יותר אוהבים את מי שאתם.

הימנעו מהשוואות עם אחרים!

עשו כמיטב יכולתכם עם המשאבים הזמינים עבורכם, וזכרו שכל אדם הוא ייחודי… ברגע שאתם משווים את עצמכם לאחרים, ושופטים את עצמכם ביחס אליהם, אתם הן מאבדים את האותנטיות שלכם והן פוגעים בהערכתכם העצמית. נקודת ההתייחסות היחידה הרלוונטית להשוואה, היא אתם עצמכם. העריכו את עצמכם ביחס למי שאתם!
באפשרותכם להעריך את התקדמותכם על פני ציר של זמן. כשאתם מתבוננים על הדרך שעשיתם מאז התחלתם בתהליך, מתאפשר לכם להיווכח עד כמה גדלתם וצמחתם. גם אם נותרה לכם עוד כברת דרך כדי להגיע למקום בו אתם רוצים להיות, הוקירו את עצמכם על הדרך שכבר עשיתם!
זכרו לחגוג את הצלחותיכם, גם אם הן ממש קטנות. תגמלו את עצמכם והוקירו את עצמכם על כל הצלחה, קטנה כגדולה.

דברו אל עצמכם בכבוד!

היו מודעים לדיבור העצמי שלכם. מה אתם אומרים לעצמכם כשאתם חושבים את מחשבותיכם? מחקרים רבים מוכיחים שרוב המחשבות שלנו חוזרות על עצמן. כאשר אנו חושבים אותן מחשבות המלוות בדיבור פנימי מחליש שוב ושוב, הן פועלות עלינו כמו לחשי קסמים, מבלי שאנו מודעים לכך אפילו. אנשים רבים נוטים להיות שיפוטיים וביקורתיים כלפי עצמם, מבלי להיות מודעים לדברים האיומים שהם אומרים לעצמם. האם הייתם מסכימים שמישהו אחר ידבר אליכם בכזה זלזול וחוסר כבוד?
שימו לב כיצד אתם מדברים לעצמכם, קחו שליטה מודעת על הדיבור העצמי שלכם, ושוחחו בנעימות ובכבוד עם עצמכם!

שנו את אמונותיכם

האמונות שיש לנו ביחס לעצמנו הן חומר הבניין של הדימוי העצמי. על מנת לחוות אהבה עצמית עלינו לבנות אמונות שמתחזקות אותה.
זהו אלו אמונות מגבילות מנציחות את המצב הקיים ושנו אותן. ברגע שאתם מצליחים להשתחרר מהאמונות המגבילות ביחס לעצמכם, ורוכשים אמונות חדשות ומעצימות במקומן, הדימוי העצמי שלכם מתחזק, ומתאפשר לכם לחוות אהבה עצמית.

לסיכום,
אל תניחו לעבר להגדיר את מי שאתם בהווה ולהשפיע על מי שאתם יכולים להיות בעתיד. קבלו החלטה מודעת להתאהב בעצמכם, ועשו עבור עצמכם כל מה שהייתם עושים עבור אדם שאתם אוהבים.
השקיעו בעצמכם, טפחו את עצמכם, פנקו את עצמכם, שימו את עצמכם במקום גבוה בסדר העדיפויות שלכם, ומהר מאוד תתחילו לחוות יותר סיפוק, אושר ושמחה במערכות היחסים שלכם עם אנשים שונים בחייכם.

נכתב ע"י רונית גולדברג, NLP Master Trainerצאו לדרך חדשה עם הכלים והמוצרים שבחנות שלנו!
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
Call Now Buttonצרו קשר