4000 שבועות זה הרבה או קצת?

אם נחייה עד גיל שמונים – יעמדו לרשותנו קצת יותר מ-4000 שבועות.

תורידו כשליש על שינה ונשארנו עם פחות מ-3000 שבועות!

האם עצרתם אי פעם לחשוב איך אתם רוצים לנצל את הזמן היקר הזה? האם שמתם לב כמה שעות ביום אתם מדפדפים בין סרטונים די סתמיים בטיקטוק, אינסטגרם ופייסבוק?

כולנו מודעים לסופיותינו בעולם הזה, ורובינו מדחיקים את ההבנה הזאת במשך רוב חיינו.

יש ברכה בהדחקה הזאת – הרי היא מונעת מאיתנו חרדה. מנגד, היא גורמת לנו להתנהל בחיים כאילו נחיה לנצח, ו״לבזבז״ זמן יקר וחד פעמי (לפחות בגלגול הזה ;))

כחברה ישראלית חווינו טראומה גדולה ב-7/10, ולצערנו, האירוע טרם הסתיים. ההדחקה המבורכת של סופיות החיים התנפצה לנו מול העיניים, וההתנפצות שלה מטלטלת את כולנו, גורמת לנו לא פעם לעשות חשבון נפש: האם עשיתי מספיק טוב בחיי? האם נתתי מספיק אהבה ליקרים לי? האם כיפרתי על הטעויות ולקחתי אחריות על הפגיעה באחרים?

המוות מלמד אותנו המון על החיים. אם הייתם יודעים שנשאר לכם חודש לחיות איך הייתם מנצלים אותו? ואם היה זה שבוע? ואם זה היה רק יום אחד?

התשובות לשאלות האלה יעזרו לכם להציף את מה שבאמת חשוב לכם בחיים, ויש לי ניחוש פרוע – אלה כנראה לא יהיו סדרות בנטפליקס או סרטוני טיקטוק.

אז למה לחכות לחודש, שבוע או היום האחרון שלנו?

אנו בתחילתה של שנה חדשה.

איך אתם רוצים להשתמש ב-52 השבועות של 2024?

מה באמת חשוב לכם בחיים?

איך אתם הולכים לממש את זה?

קחו לכם רגע בשקט ועשו רשימה מה חשוב לכם לשנה הקרובה, ואולי בחיים בכלל.

דרגו את המרכיבים שלה מהכי חשוב להכי פחות חשוב.

תהיו כנים עם עצמכם. יכול להיות שהשנה המימוש העצמי שלכם יהיה הכי חשוב ורק אחר כך המשפחתיות, או להפך.

אם דירגתם את המשפחתיות במקום הראשון לשנה הקרובה, כדי לממש זאת עליכם להשקיע בזה את רוב הזמן הפנוי והתקציב הפנוי שלכם.

אולי תתכננו פעילויות משפחתיות, מפגשים או חופשות, ייתכן ותחליטו שזה הזמן ללכת לטיפול משפחתי ולפתור אישיויים ישנים.

אם כותרת השנה היא התפתחות עצמית- יכול להיות שתחליטו ללמוד משהו שמזמן רציתם, להתחבר לקבוצת אנשים שתמשוך אותכם מחוץ לאזורי הנוחות שלכם, ואולי תכינו לכם רשימת ספרים שאתם רוצים לקרוא השנה.

המימוש של מה שחשוב לנו באמת תמיד נמדד בזמן וכסף פנוי, ולכן בכל אחד מ-52 השבועות של 2024 תוכלו לבדוק האם אתם חיים את מה שחשוב לכם באמת, על מה השקעתם את רוב הזמן והתקציב שלכם.

שאלו את עצמכם מי אתם רוצים להיות בשביל הסובבים אתכם, איזה חותם אתם רוצים להשאיר? איך אתם צריכים לחיות את חייכם כדי שבמבט לאחור תחוו סיפוק?

ואולי כדאי לכם לפתוח את השנה בספרו החכם של אוליב ברקמן ״4000 שבועות״ וללמוד שלעולם כמות המשימות תעלה על יכולתנו לעמוד בהן והחוכמה היא דווקא ללמוד אילו מהן צריך לזנוח.

אז מה חשוב לכם בחיים?

כתבה יעל גוסיס, NLP Trainerצאו לדרך חדשה עם הכלים והמוצרים שבחנות שלנו!
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
Call Now Buttonצרו קשר