6 המפתחות לשליטה רגשית

אם יש כמיהה אחת המשותפת לכולנו כבני אדם, זו הכמיהה לחיות חיים טובים.

כולנו מייחלים לאיכות חיים. זהו הערך האוניברסלי המשותף לכל האנשים באשר הם, ללא הבדל תרבותי או כל הבדל אחר. עם זאת אין תמימות דעים בין כולם לגבי התשובה לשאלה: מהו הדבר שיוצר איכות חיים?

יש שיגידו בריאות, אחרים יגידו עושר, יש שיגידו הצלחה או משמעות ועוד ועוד… מגוון אנשים… מגוון דעות…

איש לא יוכל להכריע בסוגייה הזאת, אבל קרוב לוודאי שרוב האנשים יסכימו על כך שקיים סוד לא כמוס אחד, שבוודאות משפיע על איכות החיים שלנו, והוא: היכולת שלנו לנהל את רגשותינו!

שליטה רגשית – היא המפתח לאיכות חיים!

היכולת לנהל את רגשותינו בכל מצב ובכל סיטואציה,תהיינה הנסיבות אשר תהיינה – היא זו שמעניקה לנו את השליטה בחיינו. קורים לנו בחיים המון דברים שאינם תמיד בשליטתנו, חלקם טובים חלקם רעים, אך תמיד תמיד בידינו הבחירה איך להגיב אליהם וכיצד להתמודד איתם.

אנחנו יכולים לבחור איך להרגיש, וכאשר יש לנו יכולת בחירה – יש לנו גם חופש רגשי,וכשיש לנו חופש רגשי – איכות חיינו משתפרת!

נכון, לא פשוט. אולי אפילו מאתגר… יחד עם זאת אתם יכולים לבחור האם תרצו להיות במצב תגובה או במצב בחירה. אם החלטתם לבחור, להלן 6 מפתחות שיסייעו לכם לחוות חופש רגשי:

1. הכירו בכך, שאתם ורק אתם אחראים לרגשותיכם

אינכם חייבים להיות מושפעים מהאופן שבו מרגישים אנשים בסביבתכם, ולהידבק במצב הרוח השלילי שלהם. אתם יכולים לבחור במה אתם מתמקדים! הנחת יסוד אנאלפיסטית ידועה אומרת "האנרגיה זורמת לכיוון שבו תשומת הלב מתמקדת!".

בחרו במה מתאים לכם להתמקד כדי לייצר את הרגשות שאתם רוצים להרגיש. האם תסכימו שחייכם יהיו טובים יותר אם תתמקדו בחיובי ותהיו במצב של הודיה? סטיבן קובי, בספרו שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד" אומר את המשפט הנפלא הבא: "אנשים לא אפקטיביים – מושפעים ממזג האוויר בסביבה. אנשים אפקטיביים – לוקחים איתם לכל מקום את מזג האוויר שלהם!".

החליטו – האם תרצו להיות מושפעים או להשפיע? הבחירה היא שלכם!

2. קחו שליטה על הדיבור הפנימי שלכם

המחשבות שאתם חושבים מתבטאות בשיחות שלכם עם עצמכם.

איזה סוג של דיבור יש לכם עם עצמכם? הדברים שאנחנו אומרים לעצמנו שוב ושוב הופכים להיות מעין סוגסטיות עצמיות. טוני רובינס אומר שהם פועלים עלינו כלחשי קסמים ומהפנטים אותנו לחיות את מחשבותינו. אתם יכולים לבחור באיזה מזון אתם מאכילים את המחשבות שלכם, ולאילו סוגסטיות להניח לפעול עליכם.

קחו שליטה על הדיבור העצמי שלכם, הפכו אותו לחיובי ומעצים…או שלא. הבחירה היא שלכם!

3. היו אתם עצמכם!

שתפו בכנות את דעותיכם, מחשבותיכם ורגשותיכם.

הניחו לאחרים להכיר אתכם כפי שאתם באמת. אל תזייפו כדי שמישהו אחר יהיה מרוצה או כדי לזכות באהדה.

אחרי הכל אינכם רוצים שמישהו יאהב אתכם על מי שאינכם!

בטאו את עצמכם באותנטיות,והסתכנו בכך שיהיה מי שלא יסכים אתכם. בטא את ציפיותיכם והיו מוכנים להתאכזב, שתפו את הרגשתכם והיו מוכנים להיות פגיעים.

אחרי הכל, מה חשוב יותר מהחופש להיות מי שאתם?

4. בטחו בעצמכם וביכולתכם לפתור כל אתגר שיצוץ בדרככם

אמונה עצמית היא משאב שאין לו אח ורע.

היא מאפשרת לנו לעשות את הבלתי אפשרי, לפעול כנגד כל הסיכויים ולהצליח!

האמונה העצמית היא זו שמאפשרת לנו להיות במקום של בחירה, במקום להישלט ע"י פחדינו ולהיות אסירים של דאגותינו. זוהי הדרך היחידה להיות חופשיים באמת כדי להגשים את חלומותינו ולממש את בחירותינו.

5. היו רגישים לאחרים ובטאו אמפטיה כליפיהם

אחרי הכל, מה הערך בהצלחות אם אין עם מי לחלוק אותן?

היכולת לצאת מתוך עצמנו, להתבונן באחרים, להתעניין בהם, לא רק מעשירה אותנו ואת עולם החוויות שלנו, אלא מאפשרת לנו לתרום ולהיתרם.

כשאנחנו יוצאים מתוך עצמנו ומתבוננים על דברים דרך נקודת המבט של האחר, אנחנו מקבלים פרספקטיבות נוספות, המאפשרות לנו להיות במקום של בחירה. במקום שבו קייימת דרך אחת – אין בחירה אמיתית.

לכן, צאו מתוך עצמכם, התבוננו, הקשיבו, תרמו ותצאו נשכרים.

6. לפני כל פעולה שאתם עושים,התרגלו לשאול את עצמכם את השאלה:

"איך היה פועל האדם שני רוצה להיות?"

כך תפעלו מתוך הלימה בין השכל לבין הרגש, בין הערכים לבין ההתנהגות… מתוך אינטגריטי!

כך באמת תוכלו לבחור נכון ולכוון את חייכם לאן שאתם רוצים לנווט.

אז מה אתם בוחרים?צאו לדרך חדשה עם הכלים והמוצרים שבחנות שלנו!
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
Call Now Buttonצרו קשר